Programy Czyste Powietrze, Mój Prąd, Agroenergia, dotacje na Farmy fotowoltaiczne czy Regionalne programy Operacyjne, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Są to programy wspierające decyzję o założeniu instalacji fotowoltaicznych. Pieniądze na realizację programów pochodzą głownie z budżetu Unii Europejskiej, która się stara doprowadzić do zrównoważonego gospodarowania odnawialnymi źródłami energii przy jednoczesnej edukacji dotyczącej ochrony środowiska. Zgodni z zapowiedziami polskiego Rządu oraz Unii Europejskiej, programy te mają być kontynuowane aby stale zwiększać udział naturalnych źródeł energii w globalnej gospodarce energetycznej. .

Formy finansowania

Przy współpracy z największymi bankami na rynku polskim, możemy zaproponować oferty obejmujące kredyty i pożyczki na fotowoltaikę na bardzo korzystnych warunkach.

Dlaczego kredyt miałby być lepszy od zwrotu części kosztów kwalifikowanych? Dlatego, że zwrot następuje już po określonych wydatkach. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na jednorazowe wydanie kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych za jednym razem. W tym wypadku kredyt wydaje się w sam raz!